מתי מזמינים חיטוי קורונה למשרד או לבית?

משרד הבריאות, משרד הביטחון ופיקוד העורף אינם מחייבים לא בתי עסק ולא בתים פרטיים לבצע חיטויי קורונה. במקרה של חולה מאומת שהתגלה במקום עבודה, מדובר על אפשרות של סגירת בית העסק לכ-72 שעות ובידוד של אנשים שבאו במגע עם החולה. כשחולה מאומת לקורונה מתגלה בבית (אחד מבני הבית או אדם מבחוץ שביקר), בני הבית אחראים לבודד את החולה ו/או להתבודד כולם - בהתאם להנחיות. 

 

מקומות עבודה ובתי עסק המעניקים שירות ומקבלים לקוחות הבינו שבכדי להמשיך ולתפקד גם אחרי שהייה של חולה מאומת במקום, עליהם לבצע חיטוי קורונה. הן בשביל הביטחון האישי-הבריאותי של העובדים והן של כלל הלקוחות הבאים בשערי המשרד או העסק. החיטוי מעניק לבעלי העסק, לעובדים וללקוחות שקט נפשי וסביבת עבודה בטוחה ונעימה. 

 

גם בבתים פרטיים, כשמתברר שחולה מאומת שהה בבית, ההמלצה היא להזמין חיטוי ולמנוע הדבקה של שאר בני הבית. אגב, לא חייבים להזמין חיטוי - ניתן לחטא לבד, לעבור על כל המשטחים, בעיקר ידיות, דלתות ונקודות שכולם באים איתן במגע. וגם - מחשבים/ טאבלטים/ שלטים וכדומה. (ולא לשכוח מאחורה ומתחת). 

 

קיבלתם הודעה על חולה מאומת?

הפעולה הכי טובה שניתן לעשות כשמגיעה הודעה על חולה מאומת, היא לחטא את המקום מהנגיף. מחקרים הוכיחו כי נגיף הקורונה אכן מדביק דרך משטחים, בצורה פחותה ממגע ורסס טיפתי, אך עדיין מדביק. בנוסף, מתגלה כי הנגיף נשאר על משטחים במשך כמה שעות, אם לא ימים. כאמור, ניתן לעשות זאת גם לבד, רק עם סיכון קטן שלא יתכסו באמת כל המשטחים עד הנקודה האחרונה שבהם.

 

IPM Group מציעה שלושה סוגי חיטוי קורונה למשרד או לבית:

 

חיטוי בוטני Bioesque

חומר חיטוי על בסיס צמח הטימין (חומר פעיל THYMOX) המופיע ברשימת ה-N-List האמריקאית. רשימה זו מכילה את כל החומרים שנמצאו כיעלים בקטילת קורונה ומאושרים לשימוש. 

חומר זה של חברת Bioesque מיוצר בארה"ב ומאושר לשימוש ע"י המשרד להגנת הסביבה האמריקאי, משרד הביטחון ופיקוד העורף הישראלים. 

היתרונות של החיטוי הבוטני הם אי רעילות החומר והזמן הקצר שהוא מאפשר לחזור לשגרה, לאחר החיטוי. 

החיטוי הבוטני אינו רעיל, ניתן לרסס אותו על טלפונים ניידים, מחשבים, מקלדות, מסכים ושאר ציוד היקפי. ניתן אפילו לרסס חומר חיטוי קורונה זה על כלי אוכל. 

לאחר חיטוי מסוג זה יש להמתין כחצי שעה לפני החזרה לשגרת עבודה מלאה. 

חיטוי Sniper על בסיס כלור

חומר חיטוי זה מבוסס כלור והטיפול בו שונה. לקראת חיטוי מסוג זה יש להרחיק או לסגור בארון אטום לגמרי את כל כלי האוכל ומוצרי המזון ויש לבצע שטיפה מקיפה של מכונות המים והקפה במקום.  גם חומר זה מיוצר בארה"ב ומאושר לשימוש ע"י המשרד להגנת הסביבה האמריקאי ומשרד הביטחון ופיקוד העורף הישראלים. 

לאחר חיטוי מחומר מסוג זה, יש להמתין מספר שעות עד לחזרה מלאה לשגרה - יש לסגור את המקום מתנועת אוויר לצורך השהייתו בחלל ולאחר מכן לפתוח ולאוורר במשך כשעתיים עד לחזרה לשגרה. ראשית, ייכנס צוות ניקיון לעבור על כל המשטחים, כלי האוכל והשתייה. להוראות נוספות לקראת ואחרי חיטוי, הקליקו כאן.

Guardian 14 Days

החומר השלישי הנו של חברת Guardian, גם הוא מבוסס כלור, והיחודיות שלו היא בהגנה שהוא מעניק למשטחים לעד 14 יום קדימה. החומר נשאר פעיל על המשטח וממשיך "בעבודת החיטוי" ובכך מעניק הגנה לאורך זמן.  

חשוב מאוד לציין! אם נכנס חולה קורונה מאומת למקום ששוהים בו אנשים הוא עדיין מדביק דרך האוויר ורסס טיפתי. החיטוי מעניק הגנה למשטחים בלבד. 

 

מה היינו ממליצים לבתי עסק גדולים הקבלים קהל? לבצע חיטוי קורונה ל-14 יום, פעמיים בחודש. כך יעניקו הן לעובדים והן לקהל הלקוחות תחושת הגנה וביטחון לאורך זמן. 

 

זמן החיטוי משתנה בהתאם לגודל ומורכבות האזור המטופל ולא קשור בחומר החיטוי עצמו. 

טכנולוגיית ריסוס בחיטוי קורונה

כיצד אנחנו מחטאים קורונה? בעזרת שני סוגי אקדחי ריסוס:

המרסס האלקטרוסטטי: חזית טכנולוגיית החיטוי העולמית. מרסס זה פועל בשיטה ייחודית ומתוחכמת המטעינה את חומר הריסוס עצמו במטען חשמלי חיובי. מאחר והמשטחים בעלי מטען נייטרלי או שלילי, חומר החיטוי "נדבק" אליהם באופן יעיל יותר ומעניק כיסוי של 360 מעלות. הטענת חומר החיטוי במטען חשמלי חיובי גורמת לו "לשאוף" להידבק לכל המשטחים באזור (במקום להישאר ולרחף ברחבי חלל האוויר) ולעשות זאת בתנועה מעגלית שיוצרת כיסוי גם מלמטה, מאחורה מלפנים ומצדדיו של כל משטח. 

ריסוס בטכנולוגיית ערפול. בשיטה זו חומר החיטוי נישא על גבי טיפות מים זעירות בגודל של 20 מיקרון. הערפל שנוצר מכסה ומגיע לכל האזורים, המשטחים, הרצפה והתקרה וכל מה שנמצא בחלל המטופל. אגב, בשיטת הערפול מאוד חשוב לנתק את גלאי העשן לפני הגעת צוות החיטוי, שכן הערפול יוצר מיסוך שמפעיל את גלאי העשן. 

 

שיטת הערפול היא שיטת ריסוס חיטוי הקורונה הנפוצה ביותר בשוק, אך אינה מתוחכמת ומתקדמת כמו שיטת הריסוס האלקטרוסטטי. לפני שיגיע למשרדכם או ביתכם צוות חיטוי של IPM Group לריסוס עם חומר לבחירתכם, ניידע אתכם גם לגבי טכנולוגיית הריסוס בה נשתמש באופן ספציפי.

יש לכם שאלות נוספות בנושא קורונה?

נשמח לענות עליהן בפירוט! צרו איתנו קשר

1-800-877-777

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

האגוז 4 אזור תעשיה חבל מודיעין

למעבר לאתר איתן עמיחי חברת ההדברה הגדולה בישראל

 www.ipest.co.il

©2020 by IPM Group.